Türk Biyofizik Derneği

TBD
Türk Biyofizik Derneği
Turkish Biophysics Association

EBSA Kongresi.EBSA Genç Araştırmacılar Madalyası ve Ödülü.Duyuru no:2024/10

Sayın Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,

EBSA Kongresi (https://www.ebsa2025.org/home) 30 Haziran – 4 Temmuz 2025 tarihleri arasında Roma’da La Sapienza Üniversitesi’nde düzenlenecektir. Kongre Başkanı Prof. Mauro Dalla Serra, CNR-IBF Trento’dur. Kongre web sitesi birkaç ay içinde aktif olacak ve kongreye katılım için Öğrenci Bursları da mevcut olacaktır: http://ebsa.org/portal/bursaries.

EBSA, EBSA Kongresi’nde sunulmak üzere “EBSA Genç Araştırmacılar Madalyası ve Ödülü” için tüm Üye Ulusal Derneklerin bir (1) aday göstermeye davet etmektedir. Bu prestijli ödülün sahibi, 2.000 € nakit ödül ve bir madalya alacak, ayrıca Kongre’de bir konferans sunumu yapma fırsatı yakalayacak ve European Biophysics Journal’a makale (bir derleme veya orijinal makale) katkısı yapma imkanı elde edecektir.

“EBSA Genç Araştırmacılar Madalyası ve Ödülü” için başvuruda bulunmak isteyen aday üyelerimizin aşağıdaki belgeler ile başvuru yapmaya davet ediyoruz:

·         En fazla iki (2) sayfa uzunluğunda bir adaylık başvuru niyet mektubu,

·         CV’si (2 sayfayı geçmeyen),

·         Yayın listesi.

Bu belgelerin 30 Haziran 2024 tarihine kadar TBD Genel Sekreterine iletilmesinin ardından  TBD Yönetim Kurulu, başvuruları inceleyecek ve değerlendirecektir.

Saygılarımızla,

Türk Biyofizik Derneği

Yönetim Kurulu adına

Genel Sekreter

Prof. Dr. Aslı Aykaç