Türk Biyofizik Derneği

TBD
Türk Biyofizik Derneği
Turkish Biophysics Association

Prof. Dr. Süleyman Daşdağ-Doç. Dr. Fazile Cantürk Tan tebrik mesajı ve 6. Uluslararası ve 35. Ulusal Biyofizik Kongresi .Duyuru no:2024/6

Değerli Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Fazile Cantürk Tan ve ekibinin, Prof. Dr. Süleyman Daşdağ’ın yürütücülüğünde gerçekleştirdiği “In Vivo ve In Vitro Parkinson Modelinde Son Derece Düşük Frekanslı Elektromanyetik Alanların Terapötik Etkisi” başlıklı çalışma, TÜBİTAK 2542 TÜBİTAK – ANAS Ortak Proje Çağrısı kapsamında desteklenmeye layık görülmüştür.
Değerli hocalarımızı ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Büyük bir heyecanla duyurmaktan mutluluk duyuyoruz ki, 6. Uluslararası ve 35. Ulusal Biyofizik Kongresi bu yıl Kayseri’de Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde 04-07 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Biyofizik alanındaki son gelişmelerin paylaşılacağı ve biyofizik disiplininin multidisipliner yapısını yansıtacak olan kongremizin ana teması “Biyofizik alanında güncel gelişmeler ve geleceği” olarak belirlenmiştir. Bu tema çerçevesinde, biyofizik alanındaki yenilikçi çalışmaların, teknolojik gelişmelerin ve uygulama alanlarına odaklanan sunumların gerçekleştirileceği bilimsel, ayrıca Kayseri ilimizin tarihi ve kültürel zenginliği ile de sosyal içerik açısından kongremize çok büyük değer katacaktır.

Son başvuru tarihi ve detaylı program bilgileri için ilerleyen günlerde dernek web sayfamızından ve kongre web sitesinden ziyaret duyurulacaktır.

Saygılarımızla,
Türk Biyofizik Derneği
Yönetim Kurulu adına
Genel Sekreter
Prof. Dr. Aslı Aykaç